Telefon : (+90) 342 361 01 86

Seyahat Rehberi

OTELLER

Gaziantep ziyaretiniz sırasında tercihinize göre konaklayabileceğiniz 5 yıldızlı, 4 yıldızlı, 3 yıldızlı ve butik otellerin iletişim bilgilerini sizler için biraraya getirdik.

Dedeman Hotel***** Tel.: 342 211 66 00 www.dedeman.com

Divan Hotel***** Tel.: 342 999 13 33 www.divan.com.tr

Grand Hotel Gaziantep***** Tel.: 342 325 65 65 www.gaziantepgrandhotel.com

Teymur Continental***** Tel.: 342 325 10 10 www.teymurcontinentalhotel.com

The Anatolian Hotel***** Tel.: 342 211 40 40 www.theanatolianhotel.com

Tuğcan Otel***** Tel.: 342 220 43 23 www.tugcanhotel.com.tr

Uğurlu Termal Resort Spa & Kaplıca***** Tel.: 342 324 66 00 www.ugurplazahotel.com.tr

Dedeman Park Gaziantep**** Tel.: 342 211 84 44 www.dedeman.com

Ender Safir Otel**** Tel.: 342 324 70 90 www.gaziantepsafirotel.com

Gap Otel**** Tel.: 342 220 70 70 www.gapotel.com.tr

Holiday Inn Otel**** Tel.: 342 324 27 27

Hotel Büyük Velic**** Tel.: 342 251 41 41 www.velichotelleri.com

Met Gold Hotel**** Tel.: 342 231 42 42 www.gaziantepmetgold.com

Novotel**** Tel.: 342 211 00 00 www.novotel.com

Ravanda Otel**** Tel.: 342 230 57 57 www.ravandahotel.com

Tilmen Otel**** Tel.: 342 220 20 81 www.tilmenhotel.com

Uğur Plaza Hotel****Tel.: 342 324 66 00 www.ugurplazahotel.com.tr

Ayıntap Otel*** Tel.: 342 215 16 01 www.ayintaphotel.com

İbis Hotel*** Tel.: 342 211 00 30 www.ibishotel.com

Jaleriz Hotel*** Tel.: 342 230 75 75 www.jaleriz.com

K.Veliç Otel*** Tel.: 342 221 22 12 www.velichotel.com

Kaleli Otel*** Tel.: 342 230 96 90 www.kaleliotel.com.tr

Mercan Otel*** Tel.: 342 231 80 85

Nil Otel*** Tel.: 342 220 94 52 www.nilhotel.com.tr

Pamuk City Hotel*** Tel.: 342 221 20 20 www.gaziantepcityhotel.com

Royal Gaziantep Otel*** Tel.: 342 323 22 11 www.gazianteproyalhotel.com

Saygılı Princess Hotel*** Tel.: 342 231 65 65 www.gaziantepprincesshotel.com

Yesemek Otel*** Tel.: 342 220 88 88 www.yesemekotel.com

Zingaro Hotel*** Tel.: 342 251 31 00 www.zingarohotel.com.tr

Elit Class Residence Apart Hotel Tel.: 342 323 03 00 www.elitclassresidence.com

Gaziantep Üniversitesi Turizm Uygulama Oteli Tel.: 342 360 90 45 www.otel.gantep.edu.tr

Şirehan Otel Tel.: 342 221 00 11 www.sirehanotel.com

A. Butik Otel Tel.: 342 230 10 13 www.butikaotel.com 

Anadolu Evleri Tel.: 342 220 95 25 www.anadoluevleri.com 

Antik Belkıs Han Tel.: 342 230 10 13 www.belkishan.com 
 
Asude Konak Tel.: 342 231 20 44 www.asudekonak.com 
 
Hıdıroğlu Konak Tel.: 342 230 45 55 www.hidiroglukonak.com  
 
Kale Evi Tel.: 342 231 41 42 www.kaleevi.com 
 
Tudyalı Konak Tel.: 342 232 70 60 www.tudyalikonak.com 
 
Zeynep Hanım Konağı Tel.: 342 232 02 07 www.zeynephanimkonagi.com 
 
 
ULAŞIM İMKANLARI
 

Gaziantep Havalimanı Tel.: 342 582 11 11

HAVAŞ Tel.: 342 215 22 63

TCDD Gaziantep Garı Tel.: 342 323 29 43 www.tcdd.gov.tr

Gaziantep Otobüs Terminali Santral: 342 328 92 46

Ben Turizm Tel.: 342 328 96 66 www.benturizm.com.tr

Çayırağası Turizm Tel.: 342 328 92 22 www.cayiragasi.com.tr

Seç Turizm

Tel.: 342 328 94 94 www.sec.com.tr

Tel.: 342 338 21 21 Başkarakol Şubesi

Tel.: 342 339 88 22 Binevler Şubesi

Tel.: 342 215 33 33 Buhara Şubesi

Tel.: 342 321 93 93 Emek Şubesi

Tel.: 342 371 45 45 Karataş Şubesi

Tel.: 342 231 22 22 Suburcu Şubesi

Tel.: 342 227 12 12 Şehreküstü Şubesi

 

RENT A CAR

Abone Rent A Car Tel.: 342 339 81 51 www.otokiralamagaziantep.com

Ay Rent A Car Tel.: 342 338 54 50 www.ayotokiralama.com.tr

Beyza Rent A Car Tel.: 342 336 69 68 www.gaziantepotokiralama.net

Çağlar Rent A Car Tel.: 342 339 42 00 www.caglarotokiralama.com

Euro Rent A Car Tel.: 342 339 61 10 www.eurorentacar.com.tr

Karalar Rent A Car Tel.: 342 338 72 75 www.karalarturizm.com

Maksi Oto Kiralama Tel.: 342 336 26 93 www.maksiotokiralama.com

My Car Rent A Car Tel.: 342 338 18 65 www.mycar27.com

Sun Rent A Car Tel.: 342 215 20 84 www.sunrent.com

 

SEYAHAT ACENTALARI

Akort Turizm ve Seyahat Acentası Tel.: 342 215 15 10 www.akortturizm.com

Altınoluk Turizm ve Seyahat Acentası Tel.: 342 231 48 70 www.altinolukturizm.com

Antep Park Turizm ve Seyahat Acentası Tel.: 342 220 19 00 www.anteppark.com

Arota Turizm ve Seyahat Acentası Tel.: 342 338 93 03 www.arotaturizm.com.tr

Arsan Turizm ve Seyahat Acentası Tel.: 342 220 64 64 www.arsan.com.tr

Aslanhan Turizm ve Seyahat Acentası Tel.: 342 215 04 10 www.hantur.com

Asrın Turizm ve Seyahat Acentası Tel.: 342 215 04 02 www.asrinturizm.com

Beyazyol Turizm ve Seyahat Acentası Tel.: 342 231 72 15  www.beyazyolturizm.tr.gg

Bistur Turizm ve Seyahat Acentası Tel.: 342 339 97 20 www.bistur.com

Buhara Turizm ve Seyahat Acentası Tel.: 342 323 70 75 www.buharaturizm.com.tr

CML Turizm ve Seyahat Acentası Tel.: 342 215 30 70 www.alyamacturizm.com

Efsus Özden Turizm ve Seyahat Acentası Tel.: 342 215 30 43 www.ozdenturizm.com

Faris Turizm ve Seyahat Acentası Tel.: 342 335 75 25 www.faristurizm.com

Follow Me Turizm ve Seyahat Acentası Tel.: 342 338 94 94 www.followmeturizm.com.tr

Gaziantep ABS Turizm ve Seyahat Acentası Tel.: 342 322 30 02 www.abstur.com

Geylani Turizm ve Seyahat Acentası Tel.: 342 220 52 06 

Grand Berdem Turizm ve Seyahat Acentası Tel.: 342 230 14 51 www.berdemturizm.com

Gülgez Turizm ve Seyahat Acentası Tel.: 342 322 07 86 www.gulgezturizm.com

İkbal Yeşil Kubbe Turizm ve Seyahat Acentası Tel.: 342 218 05 39 www.ikbalturizm.com.tr

Sun at Turizm ve Seyahat Acentası Tel.: 342 336 53 53 www.etstur.com

Kantara Turizm ve Seyahat Acentası Tel.: 342 220 63 00 www.kantara.com.tr

Rodos Turizm ve Seyahat Acentası Tel.: 342 324 24 31 www.rodosturizm.com.tr

Seç Turizm ve Seyahat Acentası Tel.: 342 215 33 33 www.sec.com.tr

Seç Turizm ve Seyahat Acentası (Şube) Tel.: 342 371 45 45 www.sec.com.tr

Subartu Turizm ve Seyahat Acentası Tel.: 342 322 23 66 www.subartu.com

Şimal Turizm ve Seyahat Acentası Tel.: 342 215 04 74 www.simaltur.net

Tur-al Turizm ve Seyahat Acentası Tel.: 342 221 03 04 www.turaltur.com

Turhande Turizm ve Seyahat Acentası Tel.: 342 220 88 61 www.turhande.com

Vipol Turizm ve Seyahat Acentası Tel.: 342 221 02 90 www.vipolturizm.com

Yesemek Turizm ve Seyahat Acentası Tel.: 342 232 00 32 www.benturizm.com.tr

Zeugma Turizm ve Seyahat Acentası Tel.: 342 322 55 58 www.zeugmatour.com

Zöhre Turizm ve Seyahat Acentası Tel.: 342 220 58 57 www.zohreturizm.com.tr 

 

KONSOLOSLUKLAR

Irak Başkonsolosluğu Tel.: 342 3224601

Almanya Gaziantep Fahri Konsolosu Tel.: 342 3371488

Avusturya Gaziantep Fahri Konsolosu Tel.: 342 2112230

Brezilya Gaziantep Fahri Konsolosu Tel.: 342 3570330

Etiyopya Gaziantep Fahri Konsolosu Tel.: 342 2112118

Filipinler Gaziantep Fahri Konsolosu Tel.: 342 3570099

Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosu Tel.: 342 2207860

İsviçre Gaziantep Fahri Konsolosu Tel.: 342 3360585

İtalya Gaziantep Fahri Konsolosu Tel.: 342 2150278 

Kırgızistan Cumhuriyeti Gaziantep Fahri Konsolosu Tel.: 342 2119700

Macaristan Cumhuriyeti Gaziantep Fahri Konsolosu Tel.: 342 2112244

Makedonya Gaziantep Fahri Konsolosu Tel.: 342 322 94 10

Slovenya Cumhuriyeti Gaziantep Fahri Konsolosu Tel.: 342 2311084

Okunma 66376 defa
ikaİpekyolu Kalkınma Ajansı 2013 Yılı Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında hazırlanan bu Web Sitesinin içeriği İpekyolu Kalkınma Ajansı ve/veya Kalkınma Bakanlığı'nın görüşlerini yansıtmamakta olup, içerik ile ilgili tek sorumluluk Neva Bilgi Teknolojileri Medya ve Danışmanlık Hizmetleri San. Tic. Ltd. Şti.'ne aittir.kalkinma

Karkamış Turu Alternatif Güzergahlar

  • Kayacık Baraj Göleti

    Tilbeşar Kalesi’nin ardından güney yönünde ilerleyerek 5 km. sonra Kayacık Baraj Göleti’ne ulaşabilirsiniz. Etrafını buğday tarlalarının çevrelediği baraj gölü çevresi yöre halkı tarafından mesire alanı olarak tercih edilen mekanlar arasındadır. Baraj 13.680 hektarlık alana sulama hizmeti vermektedir.

     

     

     

     

     
    İlk yorumlayan olun!
  • Abara Köprüsü

    Karpuzatan mevkiinden güneybatı yönünde hareket ederek ağaçların dallarını birbirine doladığı muhteşem manzaralı daracık yollardan 2 km. uzaklıktaki Altunyurt Köyü’ne ulaştığınızda sizi köyün girişinde Abara Köprüsü karşılar. Sacur Suyu üzerinde inşa edilen köprü, düzgün kesme taştan yapılmıştır.

    Tek kemerli köprünün üzerinde betondan yapılmış bir su kanalı bulunmaktadır. Kemer kısmı büyük oranda tahrip olmuştur. Etrafındaki ağaçların sıklığından köprüyü seçebilmek neredeyse imkansızdır. Köprü günümüzde kullanılmamaktadır.

    İlk yorumlayan olun!
  • Gaffur Baba Türbesi

    Gaziantep-Oğuzeli karayolunun kuzeybatısındaki tepenin zirvesinde Gaffur Baba Türbesi yer almaktadır. Çam ağaçları ile kaplı tepe, Gaffur Baba Tepesi olarak bilinmektedir. Tepe üzerindeki doğal mağarada bulunan türbenin girişi ve yeşil kubbesi sonradan inşa edilmiştir. Türbe içerisinde iki mezar ve ibadet için mekanlar bulunmaktadır.

    İlk yorumlayan olun!
  • Hacı Hamza Türbesi

    Oğuzeli ilçe merkezine ulaştığınızda İsmet İnönü Bulvarı üzerinde çarşının içerisinde Hacı Hamza Türbesi bulunmaktadır. Düzgün kesme taştan inşa edilen türbe, kare planlı, orantısız bir kubbe ve alemiyle birlikte betonarme özellik göstermektedir. Küçük kapıdan eğilerek girilen türbe içerisinde mefdun olan zat ile ilgili bilgiye ulaşılamamıştır.

    İlk yorumlayan olun!
  • Muhammed Esad Efendi Türbesi

    İlçe merkezinde Hacı Hamza Türbesi’nin 100 metre güneybatısında, Muhammed Esad Efendi Türbesi bulunmaktadır. Türbe içerisinde 1840-1935 yılları arasında yaşayan ve Hacı Hoca olarak bilinen Muhammed Esad Efendi medfundur. Hz. Hüseyin’in soyundan, Kâdiri tarikatının Halisiye mürşitlerinden olan Muhammed Esad Efendi; Oğuzeli’ne büyük hizmetlerde bulunmuş, milli mücadele döneminde ilçenin maddi ve manevi bekçiliğini yapmış bir zattır.

    İlk yorumlayan olun!
  • Karpuzatan Mesire Alanı

    Orta Cami’nin 2 km. güneybatısında Karpuzatan Gezi ve Mesire Alanı bulunmaktadır. Etrafı nar bahçeleriyle çevrili Karpuzatan gezi ve mesire alanı; yeşillikler içinde, bol suyu, rahat ulaşımı, huzur veren doğası ile eşsizdir. 25 kilometrekarelik alan içerisinde yüzme havuzu, çocuk oyun parkları, mesire alanları, yün yıkama mekanları, restaurant ve alabalık üretim tesisi bulunmaktadır.

    İlk yorumlayan olun!